We Recommended:
- for Samsung TV UN50JU6500 UN50JU6500FX UN50JU6500FXZA
- Part Number: BN96-34823A
- Identifying Numbers That Appear On This Specific Part: 2015_INX_UHD_HAWK_UFT
- Important Message: Partial part number (34823A) can be found on a sticker.
- HQRP® Replacement Remote Control;
- 2 AAA Batteries Included!
- No Programming Required!
- 100 Days Warranty!
- Compatible With: Samsung 4K UHD JU6500 Series UN65JU6500FXZA UN55JU6500FXZA UN50JU6500FXZA UN48JU6500FXZA UN40JU6500FXZA 65" 55" 50" 48" 40"
- Brand New
- Description: TV Remote Control
- Warranty: 90 Days
- Included: Remote only (as pictured)
- Notes: Batteries are not included.
- Board Component: Power Supply Board Unit
- HQRP® AC Power Cord plus HQRP® Euro Plug Adapter;
- Connectors: IEC C7 (Figure-8) to NEMA 1-15P;
- Wire size: 18 AWG; Length: 10 ft;
- Designed for Standard American outlets;
- 200 days warranty!
- Wire size: 18 AWG; Length: 15ft;