We Recommended:
- Compact and pocket-sized
- For PC and Mac users
- For PC and Mac users
- High quality, compact Purple hard case for the ultimate protection of your HDD!
- Includes a netted storage compartment, memory card holder and carabiner belt clip
- Elasticised internal velcro strap to keep your dongle firmly in place
- Internal Dimensions: 105 x 75 x 30mm - Please note; Any devices shown are for display purposes ONLY and are NOT included in this purchase.
- Includes a netted storage compartment and carabiner belt clip
- Elasticised hook and loop strap to keep your expensive HDD firmly in place
- Soft felt lining keeps your HDD dust free
- Internal Dimensions: 125 x 95 x 25 mm - Please note; Any devices shown are for display purposes ONLY and are NOT included in this purchase.
- High quality, compact Pink hard case for the ultimate protection of your HDD!
- Adding extra storage for your videos, music, photos, and files.
- Transfer data at maximum speed with USB 3.0; USB 2.0 compatible
- Plug-and-play ready for Windows PC
- Comes with an 18-inch (457mm) USB Type-A to Micro-B cable with SuperSpeed interface up to 5Gbps (Cable length may vary.)
- This USB drive provides plug and play simplicity with the included 18 inch USB 3.0 cable
- UPC: 195122309480
- Weight: 0.250 lbs
- 5-YEAR LIMITED WARRANTY: 5-year limited warranty or 600 TBW (Terabytes Written)
- Soft inner with elastic band, easy to put your SSD in and out.
- WEATHERPROOF+: IP65 rated; built to protect against severe rainfall, dust, and dirt
- Note: Graphics May Vary and Size (3.5") refer to the size of the data platters not the size of the hard drive mechanism
- Build a powerhouse gaming computer or desktop setup with a variety of capacities and form factors
- Confidently rely on internal hard drive technology backed by 20 years of innovation
- Heavy duty absorbency - Medline's 36 x 36 inch disposable underpads for adults feature a heavy absorbency core to provide incontinence protection for...
- Large 36 x 36 inch size – The extra large size of this chux makes it great for use as a bed pad, furniture protector or puppy pee pad